پل صلح در تفلیس

پل صلح در تفلیس از جاذبه های گردشگری تفلیس

 

 

پل صلح »» شهر تفلیس گرجستان با داشتن آب و هوایی دلپذیر و وجود مکان های تاریخی و گردشگری فراوان، گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. یکی از معروف ترین مکان های دیدنی شهر تفلیس پل صلح است که به یکی از مهم ترین مقاصد برای گردشگران تبدیل شده است.

 

 

این پل در منطقه قدیمی تفلیس و در کنار پارک ریک و رودخانه Mtkvari قرار دارد. پل صلح نسبتا جوان است و در ۶ مه سال ۲۰۱۰ افتتاح شد. قدم زدن بر روی این پل می تواند یک روز خوب را برای شما و اعضای خانواده رقم زند. این پل اتصالی است بین قسمت قدیمی شهر تفلیس و پارک ریک که می توان با استفاده از یک تراموا به آن طرف یعنی محوطه پارک رفت.

 

 

پل صلح به شکل قوس دار ساخته شده و توسط پایه ها و چراغ های زیبایی تزئین شده است که شب ها نمای دیدنی و جذاب را برای ببینندگان به همراه دارد. همچنین می توان در میان این پل ایستاد و بهترین منظره را از شهر تفلیس دید و عکسی زیبا از تمام شهر گرفت. اگر خواستید عکسی بگیرید اطمینان حاصل نمایید که لنز دوربینتان را خوب تنظیم کرده اید.

 

 

این پل به طول ۱۵۰ متر بر روی رودخانه کورا بنا شده و طرحی بود تا توسط آن شهر قدیمی تفلیس را به مدرنیته متصل کند. این طرح اتصالی بین طراحی مدرن با منطقه جدید است. پل صلح که در امتداد رودخانه کورا قرار دارد بهترین مکان برای ارائه یک منظره منحصر بفرد از کلیسای Metekhi می باشد. این پل مناظر دیگری را نیز برای ببینندگان خود به نمایش می گذارد که از آن جمله می توان به Narikala Fortress و مجسمه Vakhtang Gorgasali بنیان گذار شهر در یک سمت و پل Baratashvili و دفتر ریاست جمهوری در سمت دیگر اشاره کرد.

 

 

طراحی این پل به شکل یک حیوان دریایی است که با استفاده از فولاد و شیشه به شکل منحنی ساخته شده و توسط چراغ ها و رقص نور های فراوان تزیین شده و شب ها جلوه ای دیدنی و رویایی را به این محل می بخشد. سقف این مجموعه با ۱۲۰۸ لامپ ال ای دی تزئین شده که توسط شرکت های پیریمو و رنا الکترونیک انجام گرفته اند و همچنین از ۶۰۴۰ لامپلای ال ای دی با ۴۲۰۰ درجه دما، توسط شرکت روشنایی آینده نصب شده اند.

 

 

 

سر تا سر راهروی این پل توسط پنل های شیشه و لامپ ها پوشیده شده است. این شیشه ها با نام Powerglass و ساخته شده توسط شرکت شیشه گلاتز که یک شرکت معتبر آلمانی و با سابقه در زمینه شیشه های مقاوم است می باشد. روشنایی پل صلح نود دقیقه قبل از غروب خورشید انجام می شود تا بتواند رودخانه کورا و ساختمان های هر دو طرف پل را روشن کند و محیطی مناسب را جهت بازدید گردشگران فراهم آورد.

 

 

پل صلح توسط طراح ایتالیایی مایکل دی لوچی، کسی که طراح ساختمان ریاست جمهوری و وزارات امور داخلی و خارجی بود طراحی و ساخته شد. طراحی نور این بنا نیز توسط طراح نور فرانسوی فیلیپ مارتینود انجام گرفت.