آکواریوم KLCC

آکواریوم KLCC کوالالامپور (Aquarium KLCC) 

 

 

یکی از بزرگترین آکواریوم های دنیا ،آکواریوم KLCC واقع در شهر کوالالامپور مالزی و یکی از جاذبه های گردشگری این شهر می باشد. این آکواریوم زیبا و بزرگ در نزدیکی برج های دوقلو مالزی (برج های پتروناس) واقع شده است و مساحت آن،حدود ۶۰ هزار متر مربع می باشد که حدود ۵۰۰۰ گونه ماهی و انواع آبزیان در این آکواریم نگهداری می شوند.

 

 

آکواریوم زیبا و دیدنی KLCC قدمت چندانی ندارد. این آکواریوم در سال ۲۰۰۲ میلادی شروع به ساخت و در ۲۰۰۵ میلادی به پایان رسیده است. در این آکواریوم از ماهی هایی نگهداری می شود که فقط در اعماق اقیانوس ها می توان آنها را پیدا کرد. از دیگر امکانات این آکواریوم، انواع ویدئو پروژکتورها و تجهیزات پیشرفته می باشد که اطلاعات نادر و کاملی در مورد موجودات زیر آب در اختیار گردشگران قرار می دهند.

شما بعد از تهیه بلیط آکواریوم KLCC ابتدا وارد سالن ورودی می شوید که شامل آکواریوم های مختلفی با انواع موجودات رنگارنگ دریایی هستند.

 

در آکواریوم بزرک شهر کوالالامپور در کشور مالزی، علاوه بر ماهی های متنوع و نادر از خزندگان کمیاب نیز نگهداری می شود. از جملۀ آنها می توان به یک گونه قورباغۀ درختی نادر، قورباغۀ سمی، گربه ماهی غول پیکر، کوسه ماهی شنی، نوعی ماهی پهن برقی و مار ماهی اشاره کرد.

 

 

یکی از بخش های اصلی آکواریوم KLCC که بیشترین گردشگر را به سوی خود جذب می کند بخش تونل زیر آب آن می باشد. تونلی شیشه ای با طول ۹۰ متر در زیر آب قرار دارد و شما می توانید از نزدیک ماهی های متنوعی چون ببر کوسه، ماهی های گوشت خوار، مارماهی، ماهی های عظیم الجثه آب های استوایی که در اطراف شما به شنا کردن مشغولند را مشاهده کنید.

 

بهترین زمان برای بازدید از آکواریم KLCC، زمان غذا دادن به ماهی ها  می باشد. تعدادی غواص همه روزه در ساعات مشخصی به گونه های متفاوتی از ماهی ها و کوسه ها غذا می دهند. این برنامۀ غذایی در سایت رسمی آکواریم موجود است.

 

 

غذا دادن به ماهی ها از ساعت ۱۰:۴۵ صبح شروع و در فواصل برنامه ریزی شده ای انجام می شود. آخرین زمان برای غذا دادن به ماهی ها ساعت ۵:۳۰ عصر می باشد. غذا دادن به ماهی ها در دو سطح صورت می گیرد. بهترین نمایش روزانۀ سطح ۱ مخصوص تغذیۀ ماهی های گوشت خوار پیرانا (piranha) و سمور های آبی است. در سطح ۲ برنامۀ تغذیۀ ماهی ها، تغزیه ای تماشایی و جذاب وجود دارد که دو بار در روز انجام می شود.
در روز های خاص شنبه، دوشنبه و چهارشنبه برنامۀ دیدنی تغذیۀ مار ماهی های برقی، ماهی آراپایما (arapaimas) و کوسه ها برگزار می شود.

 

از دیگر جاذبه های هیجان انگیز آکواریوم KLCC مالزی، غواصی در کنار کوسه ها می باشد. اما برای این کار نیاز به گواهی غواصی شما (یا کپی آن) می باشد. شما با غواصی در ۲٫۵ میلیون لیتر آب، دیدن ۵ گونۀ مختلف از کوسه ها و موجوداتی که در اعماق اقیانوس ها زندگی می کنند یک ماجراجویی فوق العاده را تجربه خواهید کرد.

 

 

اگر دنبال هیجان واقعی هستید اما مدرک غواصی ندارید ما خشم قفس (Cage Rage) آکواریم KLCC مالزی را به شما پیشنهاد می دهیم. تعداد ۳ نفر می توانند در یک اتاقک شیشه ای به درون آکواریوم رفته و از نزدیک کوسه ها و موجودات شگفت انگیز دریایی را مشاهده کنند. برای رزرو این بخش باید حداقل ۵ روز کاری قبل از بازدید از آکواریوم بلیط آن را رزرو کنید.

 

 

ساعات کاری آکواریوم KLCC :

  • این آکواریوم همه روزه (حتی روز های تعطیل عمومی) از ساعت ۱۰:۳۰ صبح تا ۸:۰۰ شب باز می باشد.
  • آخرین زمان برای تهیه بلیط آکواریوم ساعت ۷:۰۰ عصر است.
  • غواصی در آکواریوم ساعت ۱:۰۰ بعد از ظهر است و در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه تعطیل می باشد.
  • خشم قفس (Cage Rage) ساعت ۱۱:۰۰ صبح می باشد و در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه تعطیل است.
  • ساعت اداری آکواریوم از ۹:۰۰ صبح تا ۶:۰۰ عصر می باشد.
  • بخش اداری آکواریوم در روز های آخر هفته و تعطیلات عمومی تعطیل است.

 

قیمت های آکواریوم KLCC :

  • قیمت بلیط ورودی آکواریوم برای بزرگسالان ۴۶ رینگت، برای کودکان (۳ تا ۱۲ سال) ۳۵ رینگت و برای افراد مسن (۶۰سال وبیشتر از آن) ۳۵ رینگت می باشد.
  • قیمت بلیط غواصی در آکواریوم هر نفر ۴۲۴ رینگت است.
  • قیمت بلیط خشم قفس (Cage Rage) هر نفر ۲۱۱ رینگت می باشد.

قابل توجه است که قیمت های بالا شامل ۶ درصد مالیات می باشند.